Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sr.

Sr.

2022
×
Edit this entry  
21
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
20
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Team Foxcatcher

Team Foxcatcher

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love Again

Love Again

2023
×
½
Edit this entry  
19
Call Me Kate

Call Me Kate

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Taylor Tomlinson: Have It All

Taylor Tomlinson: Have It All

2024
×
Edit this entry  
17
Players

Players

2024
×
★★
Edit this entry  
15
Falling for Figaro

Falling for Figaro

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Untold: Hall of Shame

Untold: Hall of Shame

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
The Re-Education of Molly Singer

The Re-Education of Molly Singer

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Moving On

Moving On

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Bar Fight

Bar Fight

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
We Broke Up

We Broke Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
The Kingdom of the Fairies

The Kingdom of the Fairies

1903
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
17
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★½
Edit this entry  
15
The Mermaid

The Mermaid

1904
×
★★★
Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Devil in a Convent

The Devil in a Convent

1899
×
★★★
Edit this entry  
14
The Kingdom of the Fairies

The Kingdom of the Fairies

1903
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Retirement Plan

The Retirement Plan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terror by Night

Terror by Night

1946
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Inspector General

The Inspector General

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Magnetic Monster

The Magnetic Monster

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
May December

May December

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Reunion

A Christmas Reunion

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
This Is Christmas

This Is Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry