Allosaurus236 has logged 20 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ultra Seven

Ultra Seven

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Warning From Space

Warning From Space

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
SSSS.DYNAZENON

SSSS.DYNAZENON

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla Singular Point

Godzilla Singular Point

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Jurassic Island

Jurassic Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
OOO, Den-O, All Riders: Let's Go Kamen Riders

OOO, Den-O, All Riders: Let's Go Kamen Riders

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★★
Edit this entry