Allosaurus236 has logged 167 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Kamen Rider × Super Sentai × Space Sheriff: Super Hero Wars Z

Kamen Rider × Super Sentai × Space Sheriff: Super Hero Wars Z

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Varanus Priscus

Varanus Priscus

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jurassic Hunt

Jurassic Hunt

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Injustice

Injustice

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Alien Conquest

Alien Conquest

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Transmorphers

Transmorphers

2007
×
★★½
Edit this entry  
08
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Metal Man

Metal Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jurassic Attack

Jurassic Attack

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man Strikes Back

Spider-Man Strikes Back

1978
×
★★★½
Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Jurassic City

Jurassic City

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Aztec Rex

Aztec Rex

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Land Shark

Land Shark

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Zero-One Others: Kamen Rider Vulcan & Valkyrie

Zero-One Others: Kamen Rider Vulcan & Valkyrie

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Mega Shark vs. Kolossus

Mega Shark vs. Kolossus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jurassic Thunder

Jurassic Thunder

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Kousoku Sentai Turboranger: the Movie

Kousoku Sentai Turboranger: the Movie

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
King of the Lost World

King of the Lost World

2005
×
★★
Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ultra Galaxy Fight: The Absolute Conspiracy

Ultra Galaxy Fight: The Absolute Conspiracy

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Kamen Rider Agito: Project G4

Kamen Rider Agito: Project G4

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Horror Island

Horror Island

1941
×
★★★★
Edit this entry  
21
Drácula

Drácula

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Godzilla Appears at Godzilla Fest

Godzilla Appears at Godzilla Fest

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mashin Sentai Kiramager: Bebop Dream

Mashin Sentai Kiramager: Bebop Dream

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ultraman Geed

Ultraman Geed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Mobile Suit Gundam Narrative

Mobile Suit Gundam Narrative

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Inhumans: The First Chapter

Inhumans: The First Chapter

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kamen Rider × Kamen Rider OOO & W Featuring Skull: Movie Wars Core

Kamen Rider × Kamen Rider OOO & W Featuring Skull: Movie Wars Core

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry