Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

  • Halloween Ends

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Beast

    ★★★

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★★★

  • Wedding Season

    ★★

  • Prey

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★

  • They/Them

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Senior Year

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Moonfall

    ★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★