• Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Guilty

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Halston

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • The Little Things

    ★½

  • WandaVision

    ★★

  • Death to 2020

    ★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Stardust

    ½

  • Freaky

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • Long Way Up

    ★★★★★

  • This Is Paris

    ★★★

  • Des

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Slaxx

    ★★★½

  • Lucky

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★