• Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Zola

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Arctic Monkeys - Austin city limits

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Haunting on Fraternity Row

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Warp Speed Chic

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • A Faithful Man

    ★★★★