Sort by

Allison M. has logged 127 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Advocate

Advocate

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Selfie

Selfie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sons of Denmark

Sons of Denmark

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Ether

Ether

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maggie

Maggie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fainting Spells

Fainting Spells

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Les Misérables

Les Misérables

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kid-Thing

Kid-Thing

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Thirty

Thirty

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Till We Meet Again

Till We Meet Again

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Memory Exercises

Memory Exercises

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Birds in the Earth

Birds in the Earth

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Stark Fear

Stark Fear

1962
×
★★½
Edit this entry  
26
To the Ends of the World

To the Ends of the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Loop

Loop

2020
×
Edit this entry  
25
Togo

Togo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Torso

Torso

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
One Nation, One King

One Nation, One King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Land of Dreams

Land of Dreams

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Roja

Roja

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Tooba

Tooba

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Rapture

Rapture

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
Turbulent

Turbulent

1998
×
★★★
Edit this entry  
23
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Turning

The Turning

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Over

Game Over

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
VHYes

VHYes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Strange Culture

Strange Culture

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tales of Ginza

Tales of Ginza

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Colewell

Colewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Diamond Island

Diamond Island

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry