• Eternals

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Human Capital

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Vivarium

    ★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★½

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • All That We Destroy

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½