Sort by
  • Capturing the Killer Nurse

  • State of Alabama vs. Brittany Smith

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

  • Girl in the Picture

  • Baby Fever

    ★★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Funny Pages

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • Our Father

    ★★★

  • Along for the Ride

    ★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Tall Girl 2

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Girl Picture

    ★★★

  • The Janes

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • TikTok, Boom.

    ★★★★

  • When You Finish Saving The World

    ★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Memoria

  • Encanto

  • Found

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Lead Me Home

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • After Yang

  • False Positive

    ★★★½

  • Pray Away

  • In the Heights

    ★★½

  • In My Drafts

    ★★★★★

  • North Hollywood

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Fallout

    ★★★½