Sort by

grace🥀 has logged 18 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Six Degrees of Separation from Lilia Cuntapay

Six Degrees of Separation from Lilia Cuntapay

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Faraway Land

A Faraway Land

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
High Society

High Society

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Norwegian Wood

Norwegian Wood

2010
×
★★
Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
14
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
The Box

The Box

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★
Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Edit this entry  
01
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry