Sort by
  • Barbarian

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Girl Picture

    ★★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Utama

    ★★★★

  • Nanny

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★★½

  • The Exiles

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Forgiven

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Hellbender

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Calls Are Coming from Inside

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • The Windshield Wiper

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Malihini.