Sort by

Aliy has logged 120 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Louis Theroux: Law and Disorder in Philadelphia

Louis Theroux: Law and Disorder in Philadelphia

2008
×
Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Edit this entry  
05
Louis Theroux: Miami Mega-Jail

Louis Theroux: Miami Mega-Jail

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Louis Theroux: Behind Bars

Louis Theroux: Behind Bars

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
365 Days

365 Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
What If

What If

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Blended

Blended

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
Edit this entry  
03
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
Edit this entry  
12
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★★
Edit this entry  
18
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
A Midsummer Night's Sex Comedy

A Midsummer Night's Sex Comedy

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Ipcress File

The Ipcress File

1965
×
★★½
Edit this entry  
30
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Edit this entry