Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Read the review Edit this entry  
01
The Wretched

The Wretched

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coherence

Coherence

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry