Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • The Roundup: No Way Out

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Jackals & Fireflies

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Royal Nanny

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Dead for a Dollar

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • The Invitation

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Night Ride

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★