Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Making 1899

    ★★★½

  • Stutz

    ★★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Lot 36

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Curse of Bridge Hollow

    ★½

  • Inside Man

    ★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Blonde

    ★½

  • Athena

    ★★★½

  • Sr.

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Buba

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • The Man from Toronto

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★★

  • A Stasi Comedy

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Angela Merkel - Im Lauf der Zeit

    ★★★

  • Against the Ice

    ★★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Chess Story

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★