Sort by

ali has logged 35 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry