Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Argylle

Argylle

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
King Creole

King Creole

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
G.I. Blues

G.I. Blues

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Vacation Friends 2

Vacation Friends 2

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freelance

Freelance

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kelce

Kelce

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hate to Love: Nickelback

Hate to Love: Nickelback

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Radical

The Radical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Girl, Taken

Girl, Taken

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
About My Father

About My Father

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Music Is My Life - Joseph Shabalala and Ladysmith Black Mambazo

Music Is My Life - Joseph Shabalala and Ladysmith Black Mambazo

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
King Bansah and His Daughter

King Bansah and His Daughter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast X

Fast X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Machine

The Machine

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Story of Bones

A Story of Bones

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fragile King

The Fragile King

×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry