• Tower of God

    ★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★½

  • Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★★

  • Detective Conan: Zero the Enforcer

    ★★★★★

  • Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online

    ★★★★★

  • Detective Conan: The Crimson Love Letter

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Sword Art Online: The Movie - Ordinal Scale

    ★★★★★

  • Ajin: Demi-Human - Confront

    ★★★★

  • Detective Conan: The Darkest Nightmare

    ★★★★

  • Ajin: Demi-Human - Compel

    ★★★★

  • Detective Conan: Sunflowers of Inferno

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Detective Conan: Dimensional Sniper

    ★★★

  • Hunter x Hunter: The Last Mission

    ★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★

  • The Future Diary: Redial

    ★★★

  • Hunter x Hunter: Phantom Rouge

    ★★½

  • Hyouka

    ★★★★★

  • Detective Conan: The Eleventh Striker

    ★★★★½

  • The Future Diary

    ★★★

  • Fullmetal Alchemist The Movie: The Sacred Star of Milos

    ★★★

  • Megamind

    ★★★★½

  • Detective Conan: The Lost Ship in the Sky

    ★★★★

  • Detective Conan: The Raven Chaser

    ★★½

  • Death Note

    ★★★

  • Detective Conan: The Private Eyes' Requiem

    ★★★½

  • Fullmetal Alchemist The Movie: Conqueror of Shamballa

    ★★★★

  • Detective Conan: Strategy Above the Depths

    ★★★★½

  • Detective Conan: Magician of the Silver Sky

    ★★★★

  • Detective Conan: Crossroad in the Ancient Capital

    ★★½

  • Detective Conan: The Phantom of Baker Street

    ★★★★½

  • Jimmy Neutron: Boy Genius

    ★★

  • Detective Conan: Captured in Her Eyes

    ★★★★½

  • Hunter x Hunter Pilot

    ★★★★½

  • Detective Conan: The Fourteenth Target

    ★★★★½

  • Detective Conan: The Time Bombed Skyscraper

    ★★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • The Wild Swans

    ★★★