Sort by
  • Padavettu

    ★★

  • Thallumaala

    ★★★★½

  • Dear Friend

    ★★½

  • Jo & Jo

  • Puzhu

    ★★★

  • Night Drive

    ★★

  • Bheeshma Parvam

  • Archana 31 Not Out

  • Freedom Fight

  • Gehraiyaan

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Bro Daddy

  • Mudhal Nee Mudivum Nee

    ★★

  • Hridayam

  • Fresh

    ★★★

  • Super Sharanya

  • Keshu Ee Veedinte Nadhan

  • Meow

  • Madhuram

    ★★

  • Minnal Murali

    ★★★½

  • Ajagajantharam

    ★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

  • Spider-Man: No Way Home

  • Bheemante Vazhi

  • Ellam Sheriyakum

  • Jan-e-Man

  • Kurup

  • Kanakam Kaamini Kalaham

  • Erida

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★½

  • Sunny

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★

  • Kaanekkaane

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Into Dust

  • #Home

  • Kuruthi

  • Malik

    ★½

  • Zero Fucks Given

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Sara'S

  • Haseen Dillruba

  • Cold Case

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • F9

  • Cruella

  • The Woman in the Window

  • Krishnankutty Pani Thudangi

  • Nizhal

  • Nayattu

    ★★★★

  • Joji

    ★★★

  • Irul

    ★½

  • Anugraheethan Antony

  • Aarkkariyam

    ★★★★

  • Biriyaani

  • Pagglait

    ★★★½

  • Aanum Pennum

  • Kala

  • The Priest

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Joyful Mystery

    ★★½

  • Drishyam 2

  • Operation Java

  • Churuli

  • Saajan Bakery Since 1962

  • Life in a Day 2020

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Vellam

  • WandaVision

  • The Great Indian Kitchen