Sort by

salma has logged 19 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Gold

Gold

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Divine Intervention

Divine Intervention

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Messages of the Sea

Messages of the Sea

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry