• Rebecca

    ★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Mainstream

    ★½

  • Antebellum

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • PVT Chat

    ★★

  • The Stunt Double

  • Black Is King

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • The Letter Room

  • I May Destroy You

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Capone

    ★★

  • Beastie Boys Story

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★½

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Possessor

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Yes-People

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • His House

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • The Turning

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

  • The Addams Family

    ★★★½