Sort by

alicja has logged 33 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Edit this entry  
27
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dude

Dude

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★★★★
Edit this entry  
14
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★½
Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★½
Edit this entry  
07
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Her: The Untitled Rick Howard Project

Her: The Untitled Rick Howard Project

2014
×
Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pan

Pan

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry