Sort by

alicja has logged 316 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★
Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
1985

1985

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Buyer Beware

Buyer Beware

2018
×
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Galveston

Galveston

2018
×
★★
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The History of Typography

The History of Typography

2013
×
Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bobbi Jene

Bobbi Jene

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry