Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
The Feels

The Feels

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Society

Society

1989
×
★★½
Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★½
Edit this entry  
15
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Edit this entry  
03
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★½
Edit this entry  
27
Secretary

Secretary

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Captives

Captives

1994
×
★★
Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
11
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
10
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry