Sort by

aliciabr has logged 167 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Pass

The Pass

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ten Meter Tower

Ten Meter Tower

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Destiny

Destiny

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bed and Sofa

Bed and Sofa

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
George Michael: Freedom

George Michael: Freedom

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Live from New York!

Live from New York!

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anita

Anita

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

2016
×
★★★
Edit this entry