Sort by

AliBo has logged 195 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
10 Days with Santa Claus

10 Days with Santa Claus

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
24
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Guest

The Guest

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Into the Labyrinth

Into the Labyrinth

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Twelve-Year Night

A Twelve-Year Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flawless

Flawless

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Edit this entry  
12
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
And Breathe Normally

And Breathe Normally

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Working Slowly (Radio Alice)

Working Slowly (Radio Alice)

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
84 Charing Cross Road

84 Charing Cross Road

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Edit this entry