Sort by
  • Your Christmas Or Mine?

  • Glass Onion

    ½

  • Don't Worry Darling

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Red Suitcase

    ★★★★½

  • Le Pupille

    ★★★½

  • Elvis

  • As my gaze fell upon the stormy seas, I wept ...and soon the skies followed

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • An Irish Goodbye

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Jard-sur-Mer: ein solnedgangsmåla seglbåt forlèt bileteramma

  • Light Cemetery

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Passing

    ★★★★

  • Music

    ½

  • Mank

    ★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • Night Ride

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Days

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Antoine Griezmann: The Making of a Legend

    ★½

  • Pet Sematary

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Favourite

    ★★

  • Roma

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Us and Them

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Ricky Gervais: Humanity

  • A Quiet Place

    ★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

  • The Post

    ★★½

  • Pitch Perfect 3

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi