• All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Peninsula

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Robin Hood

    ½

  • Venom

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • American Made

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • The Mummy

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★

  • Jack Reacher

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★

  • Hugo

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★½

  • Thor

    ★★★½

  • True Grit

    ★★★★