• Nobody

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Crazy About Her

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Serpent

    ★★★

  • Les Cowboys Fringants - L’Amérique Pleure

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Safety

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Rogue City

    ★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Bigflo & Oli: Hip Hop Frenzy

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • 2011

    ★★★½

  • The Rose Family

    ★★★★

  • Into the Beat

    ★★½

  • Target Number One

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Body Cam

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Eddy

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Hunt

    ★½

  • Ultras

    ★★

  • Resistance

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • Escape From Pretoria

    ★★★

  • The Decline

    ★★★★

  • Goddess of the Fireflies

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • Laughter

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★★

  • His House

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Journal de Bolivie

    ★★★½

  • The Animal People

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★