• Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Improv Guru

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Crawl

    ★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★½

  • The Climb

    ★★

  • A White, White Day

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • I'm Killing It!!!

    ★★★★★

  • End of the Century

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★½

  • The Beach Bum

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • The Hottest August

    ★★★★

  • Liberty

  • The Plagiarists

    ★★★

  • Earth

    ★★★★½

  • Jawline

    ★★★

  • Pahokee

    ★★★

  • High Flying Bird

  • Selah and the Spades

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Midnight Family

    ★★★★½

  • The Report

    ★½

  • Monos

    ★★★½

  • Easter Snap

  • Suicide by Sunlight

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The World Is Full of Secrets

    ★★

  • May I Please Enter

    ★★★★★

  • It’s Going To Be Beautiful

  • The Dead Center

    ★★½

  • Apostle

  • Hold the Dark

    ★½

  • High Life

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★★½

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Our Time

    ★★★★½

  • Monrovia, Indiana

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★