• The Tomorrow War

  • Who Are You, Charlie Brown?

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Power

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

  • Coming 2 America

    ½

  • Wood and Water

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • The Mayo Bubble

  • The Dry

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • Soul

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • The Kid Detective

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • City Hall

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • You Should Have Left

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 8:46

  • Movie That Invites Pausing

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

    ★★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Relic

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Pillars

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★½

  • Inspector Ike

  • I Snuck Off the Slave Ship

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Fall

    ★★★★★

  • Subject to Review

    ★★★★

  • Mister America

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½