• Super Mario Bros.

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★

  • Appendage

  • The Tender Bar

  • 9/21/21

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Beckett

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Diary (2012 - 2019)

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • The Midnight Sky

  • Let Them All Talk

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Puparia

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • City Hall

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Old Guard

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Work From Home: A Quarantine Short

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★