andrea🌹 has logged 24 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Violation

Violation

2020
×
Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
Edit this entry  
22
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Paano Maging Babae?

Paano Maging Babae?

2020
×
½
Edit this entry  
04
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry