Sort by

andrea🌹 has logged 37 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★½
Edit this entry  
20
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Party

The Party

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Edit this entry