Sort by

andrea🌹 has logged 14 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry