• The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Deadly Illusions

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Raya and the Last Dragon

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

  • Death to 2020

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • Monday

  • Pieces of a Woman

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Onward

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Loop

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Bombshell

  • Little Women

  • Frozen II

  • Klaus

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Unbelievable

  • American Son

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • Hustlers

  • The King

  • Marriage Story

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • When They See Us

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

  • Bird Box

  • On the Basis of Sex

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • Beautiful Boy

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Free Solo

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

  • Christopher Robin

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight