AlexKae has logged 261 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor

Thor

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Warcraft

Warcraft

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night

Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Ghost of Lord Farquaad

The Ghost of Lord Farquaad

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Finding Joe

Finding Joe

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Christmas ...Again?!

Christmas ...Again?!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Madea Family Funeral

A Madea Family Funeral

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Junior

Junior

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
Read the review Edit this entry  
06
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
02
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Class Divided

A Class Divided

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Empire of the Sharks

Empire of the Sharks

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Duet

Duet

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry