AlexisK0 has logged 149 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
17
Baywatch

Baywatch

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Jack Whitehall: I'm Only Joking

Jack Whitehall: I'm Only Joking

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Let the Women Wait!

Let the Women Wait!

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Max 2: White House Hero

Max 2: White House Hero

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Skylines

Skylines

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Senna

Senna

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Signal

The Signal

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry