• LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Best of Stand-up 2020

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Godmothered

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Skylines

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Books of Blood

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Magic Camp

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★