Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sahara

Sahara

2005
×
★★½
Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Homicide

Homicide

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
Edit this entry  
24
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
Edit this entry  
23
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Serpent

The Serpent

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
No Direction Home: Bob Dylan

No Direction Home: Bob Dylan

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
There Is No

There Is No "I" in Threesome

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry