• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • There Is No

    ★★★½

  • The Serpent

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Shooting Star

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • The Rose Family

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Postcard Killings

    ★★

  • Landgraves

    ★★★★

  • Stargirl

    ★★★

  • The Decline

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Prisons Without Bars

    ★★★½

  • Cayenne

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • The Outsider

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • The Gentlemen

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Mutts

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • The Outpost

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Goodbye Golovin

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Acrobat

  • SDR

    ★★★★

  • I'll End Up in Jail

  • Aujourd'hui ou je meurs

  • Mad Dog & The Butcher - The Lasts Villains

    ★★★½

  • Restless River

    ★★★

  • Forgotten Flowers

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Antigone

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • No Crying at the Dinner Table

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Kuessipan

    ★★★★

  • The Depths

    ★★★★½

  • Jarvik

    ★★★★★

  • Blood Quantum

  • Sea Fever

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Delphine