Alex has logged 19 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Zama

Zama

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Emma Mae

Emma Mae

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ismael's Ghosts

Ismael's Ghosts

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Occidental

Occidental

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Golden Eighties

Golden Eighties

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
18
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★½
Edit this entry  
13
Blind

Blind

1987
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Dayveon

Dayveon

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
The Killers

The Killers

1964
×
★★★
Edit this entry  
04
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Onward Lossless Follows

Onward Lossless Follows

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Edit this entry