Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Days

Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry