• Dear Evan Hansen

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Gray

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Awake

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Misfits

    ★★★

  • Narrow

    ★★★★

  • Blood Moon

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Fourth Wall

    ★★★

  • Bootstrapped

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Tentacles

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Castle Freak

    ★½

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hunger Ward

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Kindred

    ★½

  • Mank

    ★★

  • You Will Never Be Back

    ★★½

  • Come Play

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★½

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • Nocturne

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★