Sort by

Alexandre has logged 12 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
New Battles Without Honor and Humanity 1

New Battles Without Honor and Humanity 1

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry