• The 9th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Censor

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Kiss the Ground

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Beckman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ½

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Clown Motel: Spirits Arise

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

  • The Great Hack

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Untouchable

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Umbilical World

  • Instant Family

  • Skull-face Bookseller Honda-san

    ★★★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Hunt for the Skinwalker

    ★★

  • The Nun

    ★★

  • Cam

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ½

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • The Wolf House

    ★★★½

  • Tremors

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Jodi Arias: An American Murder Mystery

  • Violet Evergarden

    ★★★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Scott Peterson: An American Murder Mystery

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½