Sort by
  • Stairway to Heaven

    ★★½

  • Smoke Sauna Sisterhood

    ★★★★

  • Smalltown Miss

  • Driving Mum

    ★★★½

  • Elusive Landscapes

    ★★★

  • Yoyogi

    ★★★★

  • Machina Faust

  • Erik Stoneheart

    ★★★

  • The Son

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Close

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Melchior the Apothecary

  • Five Minutes

  • This Will Be Our Summer

  • The Quiet Girl

    ★★★

  • Two Hours to Happiness

    ★★★

  • The Bog

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Tree of Eternal Love

  • The Diary of Vaino Vahing

    ★★★★

  • How to Be Naked

    ★★★★

  • Wednesday

    ★★★

  • Old Men and the Sea

    ★★

  • Who is Sleeping in Silver Grey

    ★★

  • Tell Me

    ★★★

  • The Hive

    ★★★½

  • Grandma, Meet Mary!

    ★★

  • Maid

    ★½

  • Quake

    ★★★

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • 107 Mothers

    ★★★★★

  • The Virus

  • The Balcony Movie

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • A Night of Knowing Nothing

    ★★

  • Poo And Spring

  • A Loss of Something Ever Felt

    ★★★★

  • Dark Heart of the Forest

    ★★★★

  • All-In

    ★★★

  • Dida

    ★★★

  • Longing Souls

    ★★★

  • Mother at War

  • Common Language

    ★★★

  • Fortuna

    ★★★★

  • Tsoi

    ★★

  • Dawn of War

    ★★★½

  • Tove

    ★★★

  • Rain

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Last Ones

    ★★★

  • 'Til Kingdom Come

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Goodbye Soviet Union

    ★★

  • Normal People

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Servants

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • The Best Orchestra in the World

    ★★★★

  • The Circle

    ★★★

  • Verba Dierum: A Year with Marju Lepajõe

  • A Year Full of Drama

    ★★★★