Sort by
  • Strays

    ★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • The Angry Black Girl and Her Monster

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

  • M3GAN

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Day Shift

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Set!

  • Bastille ReOrchestrated

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Soul

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Extraction

  • Waiting

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Like a Boss

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Float

    ★★★★

  • Blood on Her Name

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★★★★