Sort by

alexalosey has logged 55 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Adrift

Adrift

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Brave Little Toaster

The Brave Little Toaster

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry