• The Batman

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • A Mouthful of Air

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Athlete A

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

  • The Dirt

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½